Diatomlu Toprak Nedir?

Diatomlu Toprak ile ilgili sizin için internette bulduklarımız. Sizde araştırabilirsiniz.

Diatomlu Toprak : Kedi, köpekler ve ufak hayvanlar için zararlı kimyasal içermeyen doğal bir tozdur. Pestisit içermeyen kokusuz, leke bırakmayan, işlenmemiş, fosilleşmiş alglerden oluşur. Bu alglerin mikron boyutlarındaki sivri kabukları, parazitlerin kabuklarına yapışarak, onları parçalar ve su kaybından ölmelerine sebep olur.

Kullanım şekli: Dış parazitler için: Hayvanınızı sakinleştirin. Tarama fırçasının üzerine tozu serpin. Normal bir şekilde tarayın. Fırçanın kılı ucunun deri yüzeyine temas etmesini sağlayarak kulaklar, ön bacaklar, karın kısmı dahil tüm bedenine uygulayın. Tozun göze kaçmamasına dikkat edin.Koruma amaçlı iki haftada bir uygulayın. Yetişkin ve yavru kedi ve köpeklerin kullanımına uygundur. Yataklara ve halılara da serpebilirsiniz.

Uyarılar: Bilinen bir yan etkisi olmasa da ,göze kaçarsa hafif sıcak suyla iyice yıkayın. Çocuklardan uzak tutun. Tozu solumayın, uygularken maske takmak isteyebilirsiniz.

pire-topragı-diatom

Diatomlu toprak uygula 
Evinizde dezenfekte edildikten sonra, ev içinde diatomit az miktarda uygulayarak pire ve diğer böcek zararlılarına karşı savunabilirsiniz.Dİatomlu toprak diatom olarak adlandırılan tek hücreli bitkiler küçücük fosilleşmiş iskelet kalıntılarından oluşan olağanüstü, tamamen doğal bir üründür. Siz talk pudrası gibi hissedebilirsiniz ama böcekler için desikasyona ve ölüme yol açar.Keskin mikroskobik kenarları olan dış kaplama kesiyor.Böcekler ölürken, insanlar ve evcil hayvanlar için zararsızdır.

Pirelerin en yaygın görüldüğü yerlere uygulayın: Lavabo, çöp yakınında ya da soba veya dolapları altında hayvan yatak ve halı ya da kanepe, süpürgelik,petek altına, vb tüm yerlere. Bir süre bekledikten sonra elektrikli süpürge ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Uygulama odaları halı kaplı veya çıplak ahşap ya da karo zeminlere sahip olabilir.Ahşap zeminler üzerinde böcekleri, sık çatlaklar ve yarıklar içinde yumurtalamış olabilir.Diatomlu Toprak ayrıca evcil köpek veya kedi üstüne doğrudan ovuşturularak uygulanabilir.

Yerleşik pire nüfusu elimine edildikten sonra Diatomlu Toprak uygulaması devam etmelidir. Koza aşamasında küçük hibernating pire gıda olmadan bir yıl ev ortamında kadar hayatta kalabilir. Bu aşama da yaşayabilirler ve evinizde pire nüfusu artışı ortaya çıkabilir.

İnsanlar ve evcil hayvanlar için toksik olmamasına rağmen, ince bir toz olmasına ve özellikle bazı astım vb insanlarda nefes alma sorunları olanların akciğerleri tahriş edebilir. Rüzgarlı ortamlarda veya ev fan açıksa Diatomlu Toprak sürmeyin.